Tipos extraliga: Nováčik zo Žiliny doma potrápil ďalšieho favorita. Tri body vystrieľal Nitre Buček

Nitra ovládla aj druhý vzájomný zápas v tejto sezóne.

Na snímke gólová radosť hokejistov HK Nitra. Foto: TASR – František Iván

Hokejisti Nitry vyhrali v utorkovej (15. 10.) predohrávke 13. kola Tipos extraligy na ľade tímu Vlci Žilina 4:3. Úradujúci majstri tak stiahli v neúplnej tabuľke stratu na piate Michalovce, nováčik zo Žiliny je ôsmy.

Vlci Žilina – HK Nitra 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 8. Bezúch (Ďakov, Jones), 24. Tourigny, 55. Varga (Koyš, Ďakov) – 17. Lacka (Pobežal), 19. Buček, 32. Jackson, 52. Buček (Bajtek, Cotton). Rozhodovali: Baluška, Kocúr – Stanzel, Hajnik, vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, 2108 divákov

Žilina: LaCouvée – Rajnoha, Tourigny, Pobežal, Gachulinec, Ďakov, Holenda, Dubravík – Lukosevicius, Jones, Bezúch – Fejes, Walega, Mucha – Koyš, Mráz, Varga – Juščák, Šmída, Belluš

Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Auk, Hain, Vitaloš, Stacha, Bača – Ritchie, Gill, Buček – Alger, Bubela, Jackson – Lacka, Pobežal, Bajtek – Bačo, Hrnka, Csányi

Domáci skórovali ako prví, no v zápase viedli len necelých desať minút. O víťazný gól sa postaral v 52. minúte Samuel Buček, ktorý zaznamenal v Žiline dva presné zásahy.

Päť minút pred koncom ešte zdramatizoval duel domáci Róbert Varga počas presilovky, no jeho tím nedokázal poslať stretnutie do predĺženia ani v power play.