Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Napodobnia Trenčín či Nitru. Košice budú plošne testovať obyvateľov

Testovať sa bude prevažne na základných školách.

Napodobnia Trenčín či Nitru. Košice budú plošne testovať obyvateľov
Testovanie na koronavírus v Košiciach. Foto: TASR

Mesto Košice plánuje cez víkend celomestské testovanie, otvoriť chce minimálne 50 odberných miest. Testovanie začne v piatok (8. 1.) od 16.00 h a cez víkendové dni (9. 1. – 10. 1.) bude prebiehať od 9.0 h do 17.00 h. Na brífingu o tom informoval primátor mesta Košice Jaroslav Polaček. Plošne sa počas toho istého víkendu bude testovať aj v okrese Nitra. Koncom minulého roka sa na plošné testovanie podujal aj Trenčín.

„Mesto Košice požiadalo premiéra a hmotné rezervy o 100 000 antigénových testov, pričom dnes popoludní bude dodaných 80 000 testov a následne nám hmotné rezervy dodajú ďalšiu várku na to, aby sme mohli už tento piatok v Košiciach spustiť celomestské testovanie,“ uviedol Polaček. Dodal, že neplánujú pretestovať každého obyvateľa mesta, ale prioritne ľudí, ktorí nemôžu vykonávať svoju prácu z domu, tých, ktorí sa starajú o svojich blízkych, či ľudí v kritickej infraštruktúre.

Testovať sa bude prevažne na základných školách a zriadené budú taktiež dve veľkokapacitné odberové miesta, a to v budove Magistrátu mesta Košice a v Košických kultúrnych centrách na Kukučínovej ulici.

„Víkendové testovanie má veľký význam v tom, že Košice ako mesto, alebo aj okres sa dostáva na čelo Slovenska, čo sa týka počtu novoinfikovaných pacientov. A jediný spôsob, ako ochrániť lôžka v nemocnici a pacientov, ktorí sú závažne chorí, je testovanie a samozrejme očkovanie, ktoré robíme už od konca minulého roku,“ dodal infektológ Pavol Jarčuška z Kliniky infektológie a cestovnej medicíny UPJŠ LF a UNLP.

Doposiaľ bolo v Košiciach 7 472 pozitívne testovaných na COVID-19 a pandémia si v meste vyžiadala spolu 116 obetí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny