Na hlavný obsah

Zvrat v kauze vraždy maltskej novinárky. Jeden z obvinených sa priznal

Hrozí mu doživotie.

Zvrat v kauze vraždy maltskej novinárky. Jeden z obvinených sa priznal
Na snímke Mandy Malliaová (vpravo), sestra zavraždenej maltskej novinárky Daphne Caruanovej-Galiziovej protestuje pred úradom maltského premiéra vo Vallette 3. decembra 2019. Foto: TASR/AP

Jeden z troch mužov obvinených z vraždy maltskej investigatívej novinárky a blogerky Daphne Caruanovej Galiziovej priznal v utorok (23. 2.) pred súdom svoj diel viny na tomto trestnom čine. Informovala o tom agentúra AFP.

Vincent Muscat bol v decembri 2017 zatknutý spolu s dvoma ďalšími osobami, bratmi Georgeom a Alfredom Degiorgiovcami. Boli obvinení zo zaobstarania, nastraženia a odpálenia bomby v automobile, ktorej explózia zabila známu novinárku. K vražde došlo 16. októbra roku 2017.

Novinárkina vražda otriasla malým ostrovným štátom a spustila reťazec udalostí, ktoré viedli k rezignácii Josepha Muscata z funkcie predsedu vlády. AFP informovala, že v utorok (23. 2.) v rámci predsúdneho konania Muscatov právnik Marc Sant informoval súd, že jeho klient chce urobiť vyhlásenie. Na spresňujúcu otázku súdu, o čo ide, odpovedal Vincent Muscat, že je vinný.

Sudkyňa Edwina Grimová upozornila, že ide o „vážne obvinenia“„vraždu, sprisahanie“, za ktoré Vincentovi Muscatovi „možno hrozí doživotie“. Muscat však zopakoval, že je vinný.

Denník Malta Today na svojom webe v utorok napísal, že Muscatovo priznanie by mohlo mať spolu s informáciami, ktoré by poskytol polícii, dominový efekt v ostatných prípadoch vedených proti jeho spoluobvineným Alfredovi a Georgovi Degiorgiovcom. Rovnako tak proti podnikateľovi Yorgenovi Fenechovi, ktorý je podozrivý z objednania novinárkinej vraždy, a ďalším osobám.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet