Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Šéf Hamasu zaplatí za každý útok svojou hlavou, avizuje Izrael tvrdšiu odpoveď

Krajina plánuje v budúcnosti reagovať razantnejšie.

Šéf Hamasu zaplatí za každý útok svojou hlavou, avizuje Izrael tvrdšiu odpoveď
Na ilustračnej snímke stúpa dym po izraelskom leteckom útoku v Gaza City, v pásme Gazy 11. mája 2021. Foto: TASR/AP

Izraelskí ministri po prímerí v konflikte s palestínskymi militantmi v pásme Gazy zdôraznili, že Izrael bude na každý útok z tohto územia v budúcnosti reagovať výrazne tvrdšie ako doposiaľ. Správu priniesla v nedeľu (23. 5.) agentúra DPA.

„Za každý útok na juh (Izraela) musí dôjsť k cielenému zabitiu lídrov Hamasu a paľbu na ciele Hamasu,“ povedal izraelský minister financií Jisrael Kac v nedeľu pre rozhlasovú stanicu 103FM. Izrael sa dosiaľ pre obavy z vojny vždy vyhýbal podniknutiu prvého kroku. To sa však teraz zmení, uviedol Kac s tým, že šéf islamistického Hamasu v pásme Gazy Jahjá al-Sinwár za každý útok „zaplatí svojou hlavou“.

Izraelský minister pre komunitné záležitosti Cachi Hanegbi zašiel v sobotu v rozhovore pre televíziu Rešet 13 ešte ďalej. „Nesmieme čakať na raketové útoky,“ vyhlásil s tým, že dôvodom na útok Izraela na ciele militantov by malo byť aj nové vyzbrojovanie Hamasu raketami.

Aj izraelský premiér Benjamin Netanjahu po vstupe prímeria do platnosti v noci na piatok (21. 5.) hovoril o „nových pravidlách hry“ voči Hamasu. Izrael bude na nové raketové útoky z pásma Gazy reagovať plnou silou, varoval.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet