Liga majstrov: Ajax rozdrvil Sporting, Liverpool v dráme zdolal AC Miláno

PSG aj s Messim len remizovalo v Brugách 1:1.

Futbalisti Ajaxu Amsterdam tešiaci sa z gólu do siete lisabonského Sportingu. Foto: TASR/AP

Futbalisti Ajaxu Amsterdam v úvodnom zápase skupiny C vyhrali v Lisabone nad domácim Sportingom 5:1, hrdinom bol štvorgólový Sebastien Haller. Jeden gól holandského tímu pridal Steven Berghuis, za domácich sa presadil len Paulinho.

V šlágri skupiny D zvíťazil Real Madrid v Miláne nad domácim Interom 1:0, strelcom gólu bol v 89. minúte Rodrygo.

Paríž St. Germain prekvapivo nedokázal zdolať belgický Club Bruggy, francúzsky šampión v Belgicku remizoval 1:1. Parížanov poslal do vedenia po štvrťhodine hry Ander Herrera, no v 27. minúte na konečných 1:1 vyrovnal Hans Vanaken. V druhom zápase skupiny A Manchester City doma zdolal Lipsko 6:3, hetrikom sa zaskvel hosťujúci Christopher Nkunku.

Liverpool FC v dramatickom zápase doma porazil AC Miláno 3:2, hoci po prvom polčase prehrával 1:2. Gólmi Mohameda Salaha a Jordana Hendersona dokázal proti talianskemu tímu zabodovať naplno. V druhom stretnutí skupiny B Atletico Madrid doma remizovalo s Portom 0:0.