Na hlavný obsah

Vojtech Tóth sa po odchode Bubnára opäť stal poslancom

V tomto volebnom období už Tóth raz poslancom bol.

Vojtech Tóth sa po odchode Bubnára opäť stal poslancom
Na snímke poslanec Národnej rady (NR) SR za OĽaNO Vojtech Tóth skladá poslanecký sľub za odídeného poslanca OĽaNO Jozefa Bubnára počas 40. schôdze parlamentu. Foto: TASR

Vojtech Tóth (OĽANO) sa vrátil do poslaneckých lavíc. Vo štvrtok (16. 9.) v úvode 40. schôdze Národnej rady (NR) SR zložil opätovne poslanecký sľub.

„Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života,“ znie sľub. Poslanec ho potvrdzuje slovom „sľubujem“ a podpisom.

Do pléna sa Tóth vracia po tom, ako sa mandátu vzdal Jozef Bubnár, ktorý bol zvolený za hnutie OĽANO. Svoj odchod z parlamentu zdôvodnil zdravotnými problémami, ako aj útokmi na politikov najmä v súvislosti s pandémiou. Ukázal na množstvo jej negatívnych dôsledkov a frustráciu, ktorú si vo veľkej miere podľa neho „odskákali“ politici, vedci či novinári.

Tóth už bol poslancom v tomto volebnom období. Do parlamentu pôvodne nastúpil po tom, ako sa Ján Mičovský (OĽANO) stal ministrom pôdohospodárstva. Po Mičovského demisii mu Tóth uvoľnil miesto v poslaneckých laviciach.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko