Washington s Fehérvárym vstúpil do sezóny víťazne. Ovečkin prepisoval historické tabuľky

Ruský hokejista je piaty najlepší strelec v histórii NHL.

Ruský hokejista Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin sa teší so spoluhráčom z gólu do siete New Yorku Rangers. Foto: SITA/AP

Hokejisti Washingtonu v zostave aj so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym vstúpili do novej sezóny NHL domácim víťazstvom 5:1 nad New Yorkom Rangers.

Dvoma gólmi a dvoma asistenciami k tomu prispel ruský útočník Alexander Ovečkin, ktorý prekonal Marcela Dionnea a posunul sa na piate miesto v historickej tabuľke najlepších strelcov súťaže.

Ovečkin dosiahol 731. a 732. presný zásah v NHL, jeho spoluhráč Hendrix Lapierre si zasa na konto zapísal prvý. Feherváry odohral takmer 18 minút a do štatistík si zapísal jeden hit.

V kanadskom derby zdolalo domáce Toronto Montreal 2:1, na začiatku tretej tretiny strelil víťazný gól švédsky útočník William Nylander.