Na hlavný obsah

Opakovaný žreb LM: PSG vyzve Real Madrid, Inter so Škriniarom pôjde na Anfield

Žreb opakovali pre chybu softvéru.

Opakovaný žreb LM: PSG vyzve Real Madrid, Inter so Škriniarom pôjde na Anfield
Na snímke trofej pre víťaza Ligy majstrov. Foto: TASR/AP

Futbalisti Chelsea Londýn sa ako obhajcovia trofeje stretnú v osemfinále Ligy majstrov 2021/2022 s OSC Lille. Rozhodol o tom pondelňajší (13. 12.) opakovaný žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Taliansky Inter Miláno so slovenským obrancom Milanom Škriniarom zabojuje o postup do štvrťfinále s FC Liverpool, Paríž St. Germain dostal Real Madrid.

Kde došlo ku chybe?

Prvý pondelkový žrebovací „pokus“ sa zahanbujúco nepodaril. UEFA totiž pri ňom spravila nezvyčajnú chybu, keď aktéri zle vybrali súpera pre FC Villarreal (Manchester United), pričom obaja už hrali proti sebe v skupine. K Villarrealu priradili Manchester City, ale vzápätí už United chýbali pri možnosti žrebu pre Atlético Madrid.

„Po technickom probléme so softvérom, ktorý mal signalizovať možnosť alebo nemožnosť výberu tímov pri žrebovaní, sa celý žreb zopakuje odznova o 15.00 h SEČ,“ potvrdila potom UEFA na oficiálnom webe.

Kluby okamžite po žrebe žiadali vysvetlenie. Ako prvý sa ozval Villarreal, po ňom aj Atlético a Manchester United. UEFA následne protesty uznala, chybu si priznala a rozhodla o zopakovaní žrebu. Za vinníka označila externého dodávateľa softvéru.

Čo sa zmenilo oproti pôvodnému žrebu?

Aj pri opakovanom žrebe Chelsea dostala Lille. Podľa toho pôvodného mal byť jedným zo šlágrov osemfinále duel Paríža Saint-Germain s Manchestrom United, v ktorom mohli proti sebe nastúpiť Lionel Messi s Cristianom Ronaldom. PSG napokon dostal rekordného 13-násobného šampióna Real Madrid, čo bude jeden z ťahákov osemfinále.

„Červení diabli“ majú Atlético Madrid. Ďalšie dvojice vytvorili FC Salzburg – Bayern Mníchov, Sporting Lisabon – Manchester City, Benfica Lisabon – Ajax Amsterdam a FC Villarreal – Juventus Turín.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport