Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Vlhová po návrate: Som veľmi namotivovaná na obhajobu veľkého glóbusu

Je hrdá na to, čo dosiahla na ZOH 2022.

Vlhová po návrate: Som veľmi namotivovaná na obhajobu veľkého glóbusu
Na snímke lyžiarka Petra Vlhová pózuje so zlatou olympijskou medailou zo slalomu. Foto: TASR

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová už je doma na Slovensku po zisku zlata v slalome na ZOH 2022 v čínskom Pekingu. Úspešná Slovenka priletela do Viedne v utorok (15. 2.) predpoludním. Z dejiska ZOH s ňou priletela aj bobistka Viktória Čerňanská.

Vlhovú na letisku Schwechat privítali najbližší priatelia, chýbali však rodičia úspešnej športovkyne. „Sú na dovolenke a vrátia sa až v sobotu (19. 2.), budeme teda spolu neskôr,“ vysvetlila Petra Vlhová. Tá mala v Pekingu štartovať aj v alpskej kombinácii, no pre menšie zdravotné problémy sa rozhodla pre návrat domov.

Nová motivácia

„Každým dňom si stále viac a viac uvedomujem, že som olympijská šampiónka. Zisk olympijského zlata bol môj sen a ja som šťastná, že som si ho splnila. Som na to hrdá, že som to dokázala,“ povedala už na Slovensku a na margo triumfu v slalome doplnila: „Všetko sa v ten deň spojilo a vyšlo to.“

Teraz ju čaká oddych a vyšetrenia u lekárov. Potom sa chce naplno venovať súťaženiu vo Svetovom pohári. „Som veľmi namotivovaná na obhajobu veľkého glóbusu, aj preto som sa rozhodla radšej vrátiť domov a pripraviť sa na zvyšok sezóny vo Svetovom pohári. Urobím všetko pre to, aby som bola stopercentná,“ poznamenala.

Keďže chce bojovať o obhajobu celkového prvenstva v SP, vo zvyšku sezóny plánuje štartovať aj v rýchlostných disciplínach. Do konca súťažného ročníka SP zostáva ženám absolvovať desať pretekov, po päť v technických a rýchlostných disciplínach.

Boli aj oslavy

V Pekingu stihla olympijské zlato aj osláviť. „Oslava bola nie hneď, ale trochu neskôr. Nevedela som totiž, či budem na olympiáde pokračovať. A až keď som sa rozhodla pre návrat domov, tak sme to oslávili. Myslím si, že oslava bola hodná zlata,“ prezradila Vlhová.

Dvadsaťšesťročná Liptáčka dosiahla v kariére veľa. Je olympijskom šampiónkou, majsterkou sveta aj celkovom víťazkou Svetového pohára. Neobáva sa však, že by stratila motiváciu. „Tá mi nechýba. Kým ma lyžovanie bude baviť a napĺňať, dovtedy budem jazdiť. A kým mi to, samozrejme, pôjde,“ dodala s úsmevom.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport