Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Český premiér Fiala sa infikoval koronavírusom

Vynechá mimoriadnu schôdzu parlamentu.

Český premiér Fiala sa infikoval koronavírusom
Na snímke český premiér Petr Fiala. Foto: TASR/AP

Český premiér Petr Fiala v utorok (29. 3.) oznámil, že mal pozitívny výsledok testu na koronavírus.

Nezúčastní sa preto na mimoriadnej schôdzi Poslaneckej snemovne, na ktorej sa bude hlasovať o predĺžení núdzového stavu v ČR. Informoval o tom server Novinky.cz.

„Dnes ráno mi vyšiel pozitívny výsledok testu na covid. Teraz ma samozrejme čaká sedemdňová izolácia,“ napísal Fiala na sociálnej sieti krátko po začiatku rokovania Poslaneckej snemovne.

Podľa vlastných slov sa chce hneď, ako to bude možné, vrátiť k svojmu pracovnému programu, a to aspoň na diaľku z domu. Covid už prekonali viacerí členovia Fialovho kabinetu.

Budú rokovať o predĺžení núdzového stavu

Na parlamentnej schôdzi, na ktorej chce vláda dosiahnuť predĺženie núdzového stavu vyhláseného pre nápor vojnových utečencov z Ukrajiny o viac než 30 dní, Fialu zastupuje vicepremiér a minister vnútra Vít Rakušan.

Vláda argumentuje, že núdzový stav vyhlásený pre nápor utečencov na rozdiel o „covidového“ núdzového stavu českých občanov nijako neobmedzuje.

Vládnuca koalícia má v Snemovni dostatok hlasov na to, aby presadila predĺženie núdzového stavu do konca mája , uvádza server iDNES.cz.

Súčasný 30-dňový núdzový stav v ČR platí od 4. marca. Minister vnútra pôvodne navrhoval jeho predĺženie o tri mesiace.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet