Na hlavný obsah

Svetová tenisová jednotka Bartyová ukončila kariéru vo veku 25 rokov

Pred dvomi mesiacmi vyhrala Australian Open.

Svetová tenisová jednotka Bartyová ukončila kariéru vo veku 25 rokov
Na archívnej snímke austrálska tenistka Ashleigh Bartyová. Foto: TASR/AP

Austrálska tenistka Ashleigh Bartyová ukončila vo veku 25 rokov profesionálnu hráčsku kariéru. Svetová jednotka oznámila nečakané rozhodnutie na sociálnej sieti.

Stalo sa tak necelé dva mesiace po svojom triumfe na Australian Open, čo bol jej tretí grandslamový titul v kariére.

„Dnes je pre mňa veľmi emotívny deň. Rozhodla som sa ukončiť kariéru,“ vyhlásila Bartyová vo videu na instagrame. „Som taká šťastná a taká pripravená. Cítim v srdci, že pre mňa ako osobu nastal na toto rozhodnutie ten správny moment. Som vďačná za všetko, čo mi tenis dal. Vďaka nemu sa mi splnili všetky sny a ešte omnoho viac, no viem, že je správny čas rozlúčiť sa a začať sa snažiť dosiahnuť iné sny.“

Bartyová vládla svetovému rebríčku nepretržite 114 týždňov, čo je 4. najdlhšia séria v histórii. V roku 2021 triumfovala na Roland Garros, vlani nenašla premožiteľku vo Wimbledone. Naposledy dominovala na domácom Australian Open, ktorý vyhrala bez straty setu.

V šesťminútovom videu priznala svojej blízkej priateľke a bývalej partnerke v miešanej štvorhre Casey Dellacquovej, že „stratila fyzický drajv, motiváciu a všetko, čo potrebujete, aby ste mohli súťažiť na tej úplne najvyššej úrovni“.

„Som úplne vysilená. Viem, že po fyzickej stránke už nemám viac čo vydať. Vydala som zo seba absolútne maximum. Tomuto krásnemu športu som dala všetko a som z toho skutočne šťastná,“ vysvetlila svoje dôvody Austrálčanka.

Tá okrem troch grandslamových titulov ovládla aj ďalších 12 turnajov vo dvojhre a rovnaký počet vo štvorhre.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport