Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Cestovné kancelárie hlásia zvýšený nápor dovolenkárov

Mnohé prímorské rezorty sú už vypredané.

Cestovné kancelárie hlásia obrovský nápor ľudí. Po dvoch rokoch pandémie je najväčší záujem o dovolenku pri mori. Takmer všetky obľúbené destinácie zrušili protipandemické obmedzenia. Nájsť voľnú izbu v hoteli však môže byť problém. Mnohé sa totiž úplne vypredali.

Najväčší záujem je o letecké all-inclusive pobyty v hoteloch pri mori. Míňajú sa najmä rodinné izby. Z destinácií už tradične vyhráva Turecko, Grécko, Cyprus a Egypt.

„Viaceré krajiny zrušili a ešte stále rušia rôzne protipandemické opatrenia. Cestovanie by malo byť vo veľmi podobnej situácii ako v 2019 ešte pred pandémiou. Fakt je však aj to, že sa situácia môže meniť v čase,“ povedal štátny tajomník ministerstva zahraničia Martin Klus (SaS).

Pozrite si celú reportáž RTVS:

Keďže cestovné kancelárie zájazdy nakúpili ešte pred rokom, výrazne drahšie nie sú. Hoci ľudia si pobyty pri mori vyberajú opatrne, túžba po dobrom oddychu vyhráva, a tak si po dovolenkovom pôste mnohí priplatia a doprajú luxus.

Cestovné kancelárie boli pri príprave na túto sezónu opatrné – nakúpili menej izieb v hoteloch. A keďže mnohé sa už teraz vypredali, výber z last-minute ponúk nemusí byť až taký bohatý ako inokedy. Napríklad v Turecku sa už teraz niektoré hotely celé vypredali.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko