Na hlavný obsah

Lekárski odborári nevylúčili hromadné výpovede

Ich odborové združenie je v štrajkovej pohotovosti.

Lekárski odborári nevylúčili hromadné výpovede
Na snímke predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský. Foto: TASR

Lekárski odborári nevylučujú, že ich štrajková pohotovosť prerastie do hromadných výpovedí lekárov v nemocniciach. „V tejto chvíli máme nadpolovičnú podporu nemocničných lekárov v našich požiadavkách,“ povedal šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský.

Odborári, ktorí v apríli vyhlásili štrajkovú pohotovosť, pokračujú v zbere podpisov pod vyhlásenia o pripravenosti podať výpovede.

Vysoký počet lekárov ochotných podať výpovede podľa Visolajského ukazuje, že vláda s lekármi radšej bojuje, akoby sa s nimi dohodla. Dodal, že odborári naďalej vláde ponúkajú dohodu, aby dokázala riešiť problémy aj bez hrozby výpovede tisícov lekárov.

Lekárski odborári vyhlásili štrajkovú pohotovosť v reakcii na situáciu v zdravotníctve, majú osem návrhov a požiadaviek, ktoré považujú za nevyhnutné na zlepšenie stavu nemocníc na Slovensku. Týkajú sa najmä financovania nemocníc, reformy systému zdravotných poisťovní, ohodnotenia lekárov či zvýšenia miezd sestier.

Ministerstvo zdravotníctva SR odmietlo obvinenia z nečinnosti v sektore a poprosilo všetkých lekárov, sestry a ďalších zdravotníckych pracovníkov, aby zostali pri pacientoch. Deklarovalo tiež, že robí všetko pre to, aby zdravotníci na Slovensku pracovali v adekvátnych podmienkach a boli aj adekvátne ohodnotení.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko