MS 2022: Dáni zdolali Francúzov, Švédi rozhodli až v predĺžení

Slovensko si zahrá s Dánskom v utorok.

Zápas Dánska a Francúzska na MS 2022 v ľadovom hokeji.
Zápas Dánska a Francúzska na MS 2022 v ľadovom hokeji.Foto: TASR/AP

Hokejisti Dánska zvíťazili nad Francúzskom 3:0 v sobotnom (21. 5.) zápase A-skupiny MS 2022 vo Fínsku. Po piatich vystúpeniach majú na konte 9 bodov a priebežne sú na štvrtej priečke zaručujúcej postup do štvrťfinále.

Slovenský tím je pred stretnutím s Talianskom (19.20 h SELČ) na 5. mieste a za Dánmi zaostáva o tri body.

V prípade víťazstva Slovenska nad Talianskom a prehry Dánov s Kanadou by sa práve Dánsko a Slovensko mohli v záverečnom zápase skupiny popasovať o postup do štvrťfinále.

Dáni nastúpia na ďalší duel v pondelok (23.5.) o 19.20 h proti Kanade. Francúzi, ktorí sú s 5 bodmi na priebežnom 6. mieste, budú hrať už v nedeľu (22. 5.) od 19.20 h so Švajčiarskom.

Hokejová dráma

V súbežne hranom zápase víťazili hokejisti USA nad Švédskom 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil 11 sekúnd pred koncom predĺženia Adam Gaudette, ktorý sa na víťazstve podieľal dvoma gólmi a jednou asistenciou.

Jeden z hlavných rozhodcov duelu bol Slovák Peter Stano.

Američania nastúpia na ďalší zápas v pondelok (23. 5.) o 15.20 h proti Česku, Švédi budú hrať v nedeľu (22. 5.) od 19.20 h proti Nórsku.