MS 2022: Slovensko s ďalšou výhrou, zdolalo Talianov 3:1

Zápas sme sledovali online.

Na snímke gól po strele Adama Sýkoru (nie je na snímke), sprava Daniel Gachulinec (Slovensko), Alex Trivellato a brankár Andreas Bernard (obaja Taliansko). Foto: TASR

Slovenskí hokejisti v sobotu (21. 5.) splnili úlohu favorita a na MS 2022 zdolali Taliansko 2:0. V tabuľke majú tak pred utorkovým (24. 5.) zápasom proti Dánsku deväť bodov.

Skóre v 11. minúte po prihrávkach Tatara a Slafkovského otvoril Krištof. Asi desať sekúnd pred koncom prvej časti hry svojim premiérovým gólom na MS dával na 2:0 mladík Sýkora. Prihrali mu opäť Tatar a Slafkovský.

V druhej tretine diváci v helsinskej Ice Hall gól do siete Talianska ani Slovenska nevideli. Taliani mali v tejto časti zápasu k dispozícii jednu presilovku, Slováci dve.

V tretej tretine Taliani znížili zásluhou Trivellata v 45. minúte, no Tamáši o päť minút neskôr Slovákom vrátil dvojgólový náskok. V závere to Taliani skúšali bez brankára, ale znížiť sa im nepodarilo.

Standings provided by SofaScore LiveScore

„Dúfal som, že mi to tam padne. Už predtým som mal šance, teraz to tam prepadlo a som tomu veľmi rád. Dôležité bolo, aby sme hrali s pukom u nich v pásme, veľa korčuľovali a nepustili ich k ničomu. Včera aj dnes to boli náročné zápasy, treba si dobre oddýchnuť a pripraviť sa na utorok,“ povedal po stretnutí pre RTVS jeden zo strelcov Alex Tamáši.

„Bol to jeden z najzodpovednejších výkonov, aj keď dali na 2:1, hrali sme si svoju hru. Bol to ťažký zápas, nebolo to jednoduché, ale vyvarovali sme sa chýb,“ priblížil po stretnutí kapitán Tomáš Tatar.

Priebeh zápasu:

1. tretina:

Po prvej tretine je stav 2:0 pre Slovensko.

V poslednej minúte úvodnej časti sa presadil aj Adam Sýkora a Slováci vedú 2:0. Slafkovský mu prihral na strelu do vinkla, na ktorú Bernard nemal nárok reagovať.

Takáč mal opäť šancu dve minúty pred odchodom do šatní, ale ani tentoraz nevyzrel na výborne chytajúceho Bernarda. Ten zlikvidoval obe jeho bekhendové strely.

Takáč sa rútil sám na Bernarda, no v 16. minúte na talianskeho brankára nevyzrel.

Slovensko vyhráva 1:0! V 11. minúte Michal Krištof dorazil puk za Bernarda po slovenskej šanci a Slováci vedú 1:0. Asistovali mu Tatar a Slafkovský.

Frank prudkou strelou po buly preveril Húsku, ten sa v polovici prvej časti hry nenechal prekonať.

Sýkora mal šancu v 8. minúte, jeho zakončenie v tesnej blízkosti talianskej brány Bernard chytil

Rosandičovu strelu Slováci nebezpečne tečovali, no ani v 7. minúte gól nepadol.

V 4. minúte Lantošiho strela vyadla Bernardovi, no nik ju nedorazil do siete.

Zápas sa začal.

2. tretina:

Skončila sa druhá tretina.

Ani druhú presilovku Slováci nevyužili, najväčšiu šancu mal Regenda, ktorý ale nestihol pri úniku zasunúť puk za Bernarda.

V 46. minúte budú mať slovenskí hokejisti opäť početnú výhodu, Taliani zle striedali.

Presilovku Slováci nevyužili.

Slovensko si v polovici zápasu po prvý raz zahrá presilovku, Glira je vylúčený za podrazenie.

Štvrtá lajna Slovenska robí Talianom veľké problémy, v 29. minúte Jánošíkovu strelu tečoval Sýkora tesne vedľa brány.

V 27. minúte Regenda obkorčuľoval bránku Talianska a vystrelil, no gól nedal.

V 25. minúte mal Kollár šancu po prihrávke Sýkoru, Bernarda však pohotovou strelou nedokázal prekonať.

Taliani v presilovke nastrelili žrď. Presilovku však nevyužili.

V 22. minúte ide na trestnú lavicu Lantoši, Taliani budú hrať presilovku.

V úvode 2. tretine mal dve dobré strely Féhérváry, raz však netrafil bránu, druhú taliansky brankár zneškodnil.

Začala sa 2. tretina.

3. tretina:

Taliani skúšajú hru bez brankára.

V 55. minúte malo Slovensko šancu, Féhérváry ale nepretlačil puk za Bernarda.

Presilovú hru Taliansko nevyužilo.

Taliansko bude mať presilovku, v 52. minúte Lantoši hral nebezpečne vysokou hokejkou.

Slovensko vedie 3:1! Tamáši prekonal dorážkou po Féhérváryho strele Bernarda a Slováci vedú o dva góly.

V 49. minúte sa po závare pred talianskou bránkou strhla roztržka, skončila sa vzájomným vylúčením Petana a Regendu.

48. minúta prináša slovenskú presilovku. Di Perna krosčekoval Sýkoru a putuje na trestnú lavicu.

Taliansko znižuje v 45. minúte na 1:2. Trivellato prestrelil v presilovke Húsku.

V 44. minútr v hre 4 na 4 mal šancu Lunter, ocitol sa sám pred bránkou Bernarda, ten však udržal Talianov v zápase.

Presilovka Slovákov sa skončila, nie však gólom. Slafkovský dostal 2 minúty za hákovanie.

V 41. minúte budú slovenskí hokejisti hrať presilovku, za podrazenie je vylúčený Miglioranzi.