MS v hokeji 2022: USA vo svojom úvodnom zápase na turnaji zdolali Lotyšov 4:1

V nedeľu sa stretnú s Rakúskom.

Americkí hokejisti sa tešia po góle proti Lotyšsku na MS v hokeji 2022. Foto: TASR/AP

Hokejisti Spojených štátov vyhrali v piatok (13. 5.) na úvod bojov v B-skupine majstrovstiev sveta 2022 vo fínskom Tampere nad Lotyšskom 4:1.

Američania hrajú svoj ďalší duel v nedeľu (15. 5.) o 15.20 h SELČ proti Rakúsku, Lotyši sa už v sobotu (14. 5.) o 19.20 h stretnú s Fínmi.

Lotyšskí hokejisti držali v úvode zápasu s rýchlym súperom krok, hrali koncentrovane a dokonca v kontrách hrozili. Mann zlikvidoval ich dve veľké šance a keď Barber po sérii tečov otvoril skóre, jeho spoluhráči prvú tretinu ovládli.

Skórovali aj v dvoch ďalších situáciách, najprv v presilovke, potom v oslabení a v 12. minúte bolo 3:0. Američania po dosiahnutí štvrtého gólu postupne vypúšťali tempo i dôraz a v tretej časti dokonca za úvodných osem minút ani nevystrelili na bránku.

V tejto fáze sa Lotyšom podarilo v početnej výhode skorigovať, ale potom sa už zápas dohral v menej záživnom formáte.