Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Prvá dáma USA Jill Bidenová pricestovala na Slovensko

V nedeľu navštívi východ Slovenska a ukrajinských utečencov.

Prvá dáma USA Jill Bidenová pricestovala na Slovensko
Na snímke vpravo minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS) privítal prvú dámu USA Jill Bidenovú. Foto: TASR

Manželka amerického prezidenta Jill Bidenová v sobotu (7. 5.) popoludní pricestovala na Slovensko. Prvá dáma absolvuje viaceré stretnutia v Bratislave, navštívi tiež Košice a obec Vyšné Nemecké.

Na bratislavskom letisku M. R. Štefánika ju okrem iných privítal slovenský šéf rezortu zahraničia Ivan Korčok (nom. SaS).

Po príchode do Bratislavy by sa mala stretnúť s pracovníkmi amerického veľvyslanectva. V nedeľu (8. 5.) odcestuje na východné Slovensko.

Na východe ju čaká viacero stretnutí

V Košiciach sa stretne s tamojším primátorom Jaroslavom Polačekom a predsedom Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislavom Trnkom.

Pri autobusovej stanici navštívi krízové centrum pre ľudí utekajúcich z Ukrajiny. Absolvuje aj stretnutie so slovenskými a ukrajinskými mamami i deťmi pri príležitosti Dňa matiek.

Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké sa stretne s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom, jeho manželkou a ministrom vnútra Romanom Mikulcom (obaja OĽANO).

Úrad vlády SR priblížil, že spolu navštívia dobrovoľníkov a predstaviteľov zložiek, ktoré zabezpečujú východnú hranicu a pomáhajú utečenom z Ukrajiny.

V pondelok (9. 5.) sa podľa agentúry AP plánuje stretnúť aj s ďalšími členmi slovenskej vlády a prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou.

Svoju štvordňovú cestu do Európy začala Bidenová v piatok (6. 5.) návštevou amerických vojakov pôsobiacich na základni v Rumunsku.  Pred odletom na Slovensko sa stretla s prvou dámou Rumunska Carmen Iohannisovou na obede v jej súkromnej rezidencii.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko