Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

V Kanade polícia zastrelila muža, ktorý sa s puškou prechádzal okolo školy

Incident sa odohral v Toronte.

V Kanade polícia zastrelila muža, ktorý sa s puškou prechádzal okolo školy
Na ilustračnej snímke vlajka Kanady. Foto: ČTK/PA/James Moy

Polícia v najväčšom kanadskom meste Toronto vo štvrtok (26. 5.) smrteľne postrelila muža ozbrojeného puškou, ktorý sa pohyboval v okolí školy vo východnej štvrti Toronta Port Union.

V dôsledku tohto incidentu uzatvorili viacero škôl v okolí. Došlo k nemu len dva dni po masovej streľbe v USA.

Nehrozí nebezpečenstvo, tvrdí polícia

Šéf torontskej polície James Ramer novinárom povedal, že podozrivý muž zomrel po „konfrontácii“ so zasahujúcimi policajtmi. Bol asi v neskorom tínedžerskom veku alebo mal okolo 20 rokov.

Z predbežného vyšetrovania vyplýva, že dvaja policajti vystrelili zo svojich zbraní a podozrivý muž bol na mieste vyhlásený za mŕtveho.

Ramer ubezpečil, že „verejnosti nehrozí nijaké nebezpečenstvo“. „Vzhľadom na blízkosť ku škole, dokážem absolútne pochopiť, aké traumatizujúce to musí byť pre zamestnancov, študentov a rodičov – aj pre nedávne udalosti, ktoré sa stali v Spojených štátoch,“ dodal.

Narážal na utorkovú (24. 5.) streľbu na základnej škole v meste Uvalde v štáte Texas, kde prišlo o život 19 detí a dvaja učitelia a zranenia utrpelo ďalších 17 osôb.

Strieľal 18-ročný Salvador Ramos, ktorý použil útočnú pušku AR-15. Pred útokom na školu strelil do tváre svojej starej matke. O svojom zámere vykonať útok informoval na sociálnej sieti facebook približne 15 minút pred jeho začiatkom.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet