Na hlavný obsah

Ochotu podať výpoveď deklarovalo okolo 3 000 lekárov, tvrdí LOZ

Lekári nedostali jasnú odpoveď na ich požiadavky.

Ochotu podať výpoveď deklarovalo okolo 3 000 lekárov, tvrdí LOZ
Na snímke predseda Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský. Foto: TASR

Ochotu podať výpoveď doteraz deklarovalo okolo 3 000 lekárov z nemocníc. Po utorkovom (14. 6.) stretnutí s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) o tom informoval šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský.

Ten tvrdí, že lekári nedostali jasnú odpoveď na ich požiadavky. Očakáva, že podpisov pod vyhlásenia o pripravenosti podať výpovede bude pribúdať.

V apríli vyhlásili štrajkovú pohotovosť

„Okolo 3 000 deklarácií k výpovediam lekárov nie je zďaleka konečný stav. I napriek tomu, že v roku 2011 sme mali podobný počet vyzbieraných deklarácií, na Slovensku pracovalo v tom čase viac lekárov i sestier. V roku 2011 už samotná výpoveď necelých 2 000 lekárov znamenala vyhlásenie núdzového stavu. Sme svedkami dokonca toho, že nás v nemocniciach oslovujú zdravotné sestry, ktoré sa chcú k lekárom pridať,“ vyhlásil Visolajský.

Lekárski odborári v apríli vyhlásili štrajkovú pohotovosť ako reakciu na situáciu v zdravotníctve, majú osem návrhov a požiadaviek, ktoré považujú za nevyhnutné na zlepšenie stavu nemocníc na Slovensku.

Týkajú sa najmä financovania nemocníc, reformy systému zdravotných poisťovní, ohodnotenia lekárov či zvýšenia miezd sestier. Nevylučujú, že ich štrajková pohotovosť prerastie do hromadných výpovedí lekárov v nemocniciach.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko