Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Pri vlakovej nehode nikto nezomrel, hospitalizovali 15 pacientov

Štyria sú vo vážnom stave.

Pri vlakovej nehode nikto nezomrel, hospitalizovali 15 pacientov
Zrážka vlakov medzi Žilinou a Vrútkami. Foto: TASR

V nemocniciach je po piatkovej (3. 6.) zrážke rušňa s vlakom pri Vrútkach hospitalizovaných 15 pacientov. Štyria sú vo vážnom stave, ostatní utrpeli ľahšie zranenia. Informoval o tom v Martine minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽANO). Polícia na facebooku dodala, že pri zrážke vlakov nikto nezomrel.

„Na mieste ošetrili 74 pacientov, 34 z nich bolo prevezených do nemocníc v Martine, Žiline, Ružomberku, Považskej Bystrici a Dolnom Kubíne. Nemocnice k 22.30 h prijali 15 pacientov, traja sú vo vážnejšom stave, utrpeli polytraumy,“ konkretizoval Lengvarský.

Ostatní podľa neho utrpeli ľahšie zranenia, išlo o zlomeniny dolných končatín, kľúčnych kostí, pomliaždenia hrudníka. „Zranení pacienti, ktorí nevyžadovali liečbu, boli prepustení domov. Jeden z rušňovodičov je v stabilizovanom stave, utrpel poranenia hlavy a končatín,“ doplnil.

Podotkol, že vzhľadom na charakter nehody je veľmi dobré, že nedošlo k fatálnym následkom. Vyzdvihol promptnú reakciu okolitých nemocníc.

Doležal nechcel špekulovať o príčinách

Minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina) o príčinách nehody nechcel špekulovať, bude to podľa neho na vyšetrovateľoch. Na mieste sa ešte v neskorých nočných hodinách mali podľa jeho informácií nachádzať inšpektori Železničnej spoločnosti Slovensko, Železníc SR a vyšetrovatelia Policajného zboru.

„Hneď, ako budeme poznať výsledky vyšetrovania, určite budeme o tejto nehode podrobne informovať,“ zdôraznil.

K zrážke osobného vlaku – elektrickej jednotky Panter a rušňom došlo v piatok večer na trati medzi Varínom a Vrútkami. „Osobný vlak zostal pre poruchu stáť, rušňovodič volal do Vrútok, aby prišiel rušeň, ktorý ho môže odtiahnuť ďalej. Rušeň však narazil do tejto odstavenej elektrickej jednotky,“ opísal Doležal.

Prácu záchranných zložiek, ktoré boli na mieste nehody krátko po ohlásení, vyzdvihol i minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Podľa neho zasahovali profesionálne a koordinovane. Zároveň vyjadril ľútosť nad zraneniami ľudí.  

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko