Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Disciplinárne konanie voči sudcovi Sobolovskému odročili na neurčito

Mal sa dopustiť závažného previnenia.

Disciplinárne konanie voči sudcovi Sobolovskému odročili na neurčito
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Najvyšší správny súd (NSS) v stredu (3. 8.) odročil pojednávanie s disciplinárne obvineným sudcom Okresného súdu Bratislava V Michalom Sobolovským na neurčito.

Dôvodom sú námietky zaujatosti, ktoré Sobolovský vzniesol voči dvom členom senátu Petrovi Potáschovi a Kristíne Babiakovej.

Senát ešte pred odročením pojednávania rozhodol o zastavení konania v bodoch, o ktorých sa rozhoduje v rámci iných z celkovo piatich disciplinárnych konaní.

Navrhovateľka, predsedníčka Okresného súdu Bratislava V Anna Križáková, nemala záujem o konanie o dohode o vine a treste.

Disciplinárne obvinený následne vzniesol námietky. Námietku voči Potáschovi argumentoval objektívnymi dôvodmi vo vzťahu k svojej osobe a svojej právnej zástupkyni Gabriele Sobolovskej. Pri Babiakovej uviedol subjektívne dôvody. Ako skonštatoval, námietku vznáša z opatrnosti, aby nevznikli pochybnosti o jej zaujatosti.

Sobolovský má v súčasnosti dočasne pozastavený výkon funkcie sudcu. Podľa disciplinárneho návrhu sa mal dopustiť závažného disciplinárneho previnenia, ktoré je nezlučiteľné s funkciou sudcu.  

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko