Na hlavný obsah

Disciplinárne konanie voči sudcovi Sobolovskému odročili na neurčito

Mal sa dopustiť závažného previnenia.

Disciplinárne konanie voči sudcovi Sobolovskému odročili na neurčito
Na ilustračnej snímke sudcovské kladivko. Foto: TASR/AP

Najvyšší správny súd (NSS) v stredu (3. 8.) odročil pojednávanie s disciplinárne obvineným sudcom Okresného súdu Bratislava V Michalom Sobolovským na neurčito.

Dôvodom sú námietky zaujatosti, ktoré Sobolovský vzniesol voči dvom členom senátu Petrovi Potáschovi a Kristíne Babiakovej.

Senát ešte pred odročením pojednávania rozhodol o zastavení konania v bodoch, o ktorých sa rozhoduje v rámci iných z celkovo piatich disciplinárnych konaní.

Navrhovateľka, predsedníčka Okresného súdu Bratislava V Anna Križáková, nemala záujem o konanie o dohode o vine a treste.

Disciplinárne obvinený následne vzniesol námietky. Námietku voči Potáschovi argumentoval objektívnymi dôvodmi vo vzťahu k svojej osobe a svojej právnej zástupkyni Gabriele Sobolovskej. Pri Babiakovej uviedol subjektívne dôvody. Ako skonštatoval, námietku vznáša z opatrnosti, aby nevznikli pochybnosti o jej zaujatosti.

Sobolovský má v súčasnosti dočasne pozastavený výkon funkcie sudcu. Podľa disciplinárneho návrhu sa mal dopustiť závažného disciplinárneho previnenia, ktoré je nezlučiteľné s funkciou sudcu.  

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko