Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Pre obnovené štrajky musela spoločnosť Ryanair zrušiť viaceré španielske lety

Štrajk najviac zasiahol letisko v Barcelone.

Pre obnovené štrajky musela spoločnosť Ryanair zrušiť viaceré španielske lety
Lietadlo spoločnosti Ryanair. Foto: TASR/AP

Palubný personál írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair v Španielsku obnovil v pondelok (8. 8.) štrajk za zlepšenie platových a pracovných podmienok. V dôsledku tohto musela táto spoločnosť zrušiť v priebehu dňa 10 letov, pričom ďalších 111 letov malo meškanie. Informuje o tom agentúra AFP.

Štrajk najviac zasiahol letisko v Barcelone. Ryanair tam musel zrušiť až 8 plánovaných letov. Španielsky odborový zväz Unión Sindical Obrera (USO) sa však sťažoval, že štrajk nemal na fungovanie spoločnosti väčší vplyv. Vládu obvinil z toho, že leteckej spoločnosti prikázala prevádzkovať približne 80 percent letov a prinútila väčšinu zamestnancov prísť do práce.

Domnievame sa, že je to zneužívanie a porušuje to naše právo na štrajk,“ uviedol hovorca USO Pau Ibarzabal.

Palubný personál Ryanairu v Španielsku začal so sériou štrajkov 24. júla, kedy v mnohých európskych krajinách začínajú letné prázdniny.

Odborové zväzy najskôr uviedli, že štrajky budú trvať 6 dní, no potom sa ich rozhodli predĺžiť do 28. júla. Neskôr ohlásili ďalšie štrajky od 8. augusta až do 7. januára 2023, keďže Ryanair sa podľa nich „odmietol zapojiť do akéhokoľvek dialógu“.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet