Na hlavný obsah

Pri výbuchu auta zahynula dcéra Putinovho ideológa Dugina

Bombu mohli nastražiť pre jej otca.

Pri výbuchu auta zahynula dcéra Putinovho ideológa Dugina
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin. Foto: TASR/AP

Pri výbuchu bomby nastraženej v aute prišla o život dcéra ruského ultranacionalistického ideológa Alexandra Dugina, ktorý má podľa viacerých médií silný vplyv na ruského prezidenta Vladimira Putina.

Ako v nedeľu (21. 8.) informoval britský denník The Guardian, k incidentu došlo v sobotu (20. 8.) večer na predmestí Moskvy.

Daria Duginová zahynula, keď auto, ktoré šoférovala, roztrhal silný výbuch. Incident sa odohral v sobotu okolo 21.30 h miestneho času a približne 20 kilometrov západne od hlavného mesta, v blízkosti obce Boľšije Viaziomy.

Očití svedkovia uviedli, že trosky auta boli po celej ceste. Auto po výbuchu zachvátili plamene a potom narazilo do plota. Podľa záchranných služieb bola v aute jedna osoba, ktorá zomrela na mieste.

Vinia ukrajinskú vládu

Andrej Krasnov, Duginovej priateľ a šéf hnutia Ruský horizont, tieto správy podľa agentúry TASS potvrdil. Dodal, že bomba mohla byť určená pre jej otca, Alexandra Dugina.

„Bolo to otcovo vozidlo. Daria šoférovala iné auto, ale v sobotu si vzala jeho auto, zatiaľ čo Alexandr išiel inou cestou. Vrátil sa, bol na mieste tragédie. Rozumiem tomu tak, že cieľom bol Alexandr alebo pravdepodobne oni dvaja spoločne,“ povedal Krasnov.

Zábery, ktoré už kolujú na sociálnych sieťach, zachytávajú muža podobného Duginovi na mieste činu a „v zúfalom stave“.

Hlava samozvanej prokremeľskej Doneckej ľudovej republiky Denis Pušilin v aplikácii telegram napísal, že Dariu Duginovú zavraždili a obvinil z toho ukrajinskú vládu.

Dugin je známy tým, že šíri extrémne pravicové názory o mieste Ruska vo svete. Označujú ho ako „ruského fašistu“, ktorý pomohol formovať expanzívnu zahraničnú politiku Vladimira Putina.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet