Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Ďalší ruskí politici vyzývajú Putina k rezignácii

Tvrdia, že škodí Rusku a jeho občanom.

Ďalší ruskí politici vyzývajú Putina k rezignácii
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: TASR/AP

Niekoľko ďalších komunálnych politikov z Moskvy a Petrohradu sa postavilo proti ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi a vyzvalo ho na rezignáciu.

Vo zverejnenom vyhlásení, ktoré podpísali niektorí zástupcovia 17 mestských častí Moskvy a Petrohradu a tiež zástupcovia mesta Kolpino, politici uviedli, že Putin „škodí Rusku a jeho občanom“. Informoval o tom dnes ruský investigatívny portál The Insider.

„My, členovia ruských mestských zastupiteľstiev, sme toho názoru, že konanie prezidenta Vladimira Vladimiroviča Putina škodí budúcnosti Ruska a jeho občanom. Požadujeme odchod Vladimira Putina z funkcie prezidenta Ruskej federácie!“ znie vyhlásenie, ktoré zverejnila na twitteri jeho signatárka Xenija Torstrjomová.

Portálu The Insider táto zástupkyňa oznámila, že ona a jej kolegovia chcú podporiť skoršie podobné vyhlásenie viacerých petrohradských zástupcov z mestskej časti Smolninskoje. Tí minulý týždeň uviedli, že navrhnú, aby Putina pre vojnu obvinili z velezrady.

Vo svojom vyhlásení oznámili, že Putinovo rozhodnutie napadnúť Ukrajinu „škodí bezpečnosti Ruska a jeho občanov“, pretože ruská armáda prichádza o bojaschopné jednotky a „z mladých a práceschopných občanov sa stávajú invalidi“. Politici tiež argumentovali, že pre „špeciálnu vojenskú operáciu“, teda vojne na Ukrajine, trpí aj ruská ekonomika.

„Teraz je zložité sa pre represie verejne vyjadriť. Ale vystupovať za odstúpenie prezidenta zakázané nie je. Preto sme prijali len takto lakonický text,“ vysvetlila zástupkyňa stručnosť novoprijatého vyhlásenia.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet