Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Hlavné mesto Mexika zasiahlo silné zemetrasenie

Poškodilo budovy, jeden človek zomrel.

Hlavné mesto Mexika zasiahlo silné zemetrasenie
Ilustračná snímka mexickej vlajky. Foto: Unsplash

Hlavné mesto Mexika v pondelok (19. 9.) zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 7,5. Stalo sa tak presne v deň výročia silných zemetrasení z roku 1985 a 2017, informovala o tom TASR na základe správy televízie CNN Espaňol.

Zemetrasenie si vyžiadalo najmenej jednu obeť a poškodilo budovy. S odvolaním sa na mexickú vládu o tom informovala agentúra Reuters.

Jeden človek zahynul v tichomorskom prístave Manzanillo, keď sa naň v obchodnom dome zrútila strecha. Úrady tiež ohlásili škody vo viacerých nemocniciach v štáte Michoacán na západnom pobreží krajiny neďaleko epicentra otrasov.

V jednom zo zdravotníckych zariadení poranilo padajúce sklo človeka. Výpadky elektrického prúdu postihli 1,2 milióna ľudí, uviedla štátna energetická spoločnosť CFE

Hypocentrum zemetrasenia sa nachádzalo v hĺbke desať kilometrov vo vzdialenosti 42 kilometrov na severozápad od mestečka La Placita de Morelos ležiaceho pri pobreží Tichého oceánu, uviedla CNN Espaňol s odvolaním sa na Geologickú službu Spojených štátov.

Agentúra AP neskôr napísala s odkazom na ten istý zdroj, že hypocentrum bolo v hĺbke 15 kilometrov.

Podľa televízie bolo silné otrasy cítiť aj v hlavnom meste Mexiko. Ako uvádza agentúra AP, zatiaľ neboli hlásené žiadne škody.

K otrasom došlo okolo 13.05 h miestneho času – necelú hodinu po tom, čo sa po celej krajine skúšobne rozozvučali sirény v rámci simulácie, ktorú usporiadali na výročie spomínaných zemetrasení.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet