Na hlavný obsah

Taiwan zasiahlo zemetrasenie, úrady hlásia 146 zranených

Otrasy cítili aj v hlavnom meste ostrova Tchaj-Pej.

Taiwan zasiahlo zemetrasenie, úrady hlásia 146 zranených
Taiwan zasiahlo silné zemetrasenie. Foto: twitter/ The Hill

Taiwan v pondelok (19. 9.) zasiahli následné otrasy po silnom nedeľnom (18. 9.) zemetrasení, ktoré si vyžiadalo život najmenej jedného človeka a spôsobilo zranenia bezmála 150 ľuďom. Informovala o tom agentúra AFP.

Posledné otrasy seizmológovia zaznamenali v pondelok okolo 10.00 h miestneho času (04.00 h SELČ) južne od mesta Chua-lien na východnom pobreží ostrova, uviedla americká geologická služba USGS. Otrasy, ktoré mali silu 5,5 stupňa, cítili aj v hlavnom meste ostrova Tchaj-Pej.

Od soboty (17. 9.) ide v riedko osídlenej juhovýchodnej časti Taiwanu už o niekoľké zemetrasenie. V nedeľu popoludní záchvevy pôdy o sile 6,9 stupňa poškodili cesty aj domy v meste Jü-li, kde prišiel o život najmenej jeden človek. Ďalšie štyri osoby museli záchranári vyslobodiť spod trosiek zrútenej budovy. Zranenia podľa úradov utrpelo 146 ľudí.

Taiwan leží na rozhraní dvoch litosférických dosiek a seizmická aktivita tu preto nie je neobvyklá. V roku 2016 zomrelo pri otrasoch na juhu ostrova viac ako 100 ľudí. Zemetrasenie o sile 7,3 stupňa si v roku 1999 vyžiadalo vyše 2 000 obetí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet