Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Kanadský premiér čelí kritike za spev v hoteli dva dni pred pohrebom kráľovnej

Videozáznam ho zachytil ako spieva pri klavíri.

Kanadský premiér čelí kritike za spev v hoteli dva dni pred pohrebom kráľovnej
Kanadský premiér Justin Trudeau si uctieva pamiatku zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. v kanadskom parlamente v Ottawe. Foto: TASR/AP

Úrad kanadského premiéra Justina Trudeaua obhajuje jeho konanie dva dni pred pohrebom kráľovnej Alžbety II. Videozáznam ho zachytil ako spieva pri klavíri v londýnskom hoteli.

Kanadský premiér spieva skladbu Bohemian Rhapsody od britskej skupiny Queen. Záznam vytvorili v sobotu 17. septembra v hoteli Corinthia v Londýne.

Kráľovná Alžbeta II. bola oficiálnou hlavou štátu aj v Kanade. Na deň jej pohrebu, pondelok 19. septembra, preto Trudeau vyhlásil štátny smútok, pripomína BBC. Kritici a časť verejnosti premiéra obvinili z nedostatku úcty; ďalší sa ho však zastávajú.

Trudeauov hovorca potvrdil pravosť videozáznamu, jeho autor je však neznámy. Premiér má tričko a pri speve sa skláňa nad klavírom, na ktorom hrá Gregory Charles – muzikant z kanadskej provincie Quebec.

Hovorca povedal, že premiér sa v sobotu (17. 9.) po večeri s členmi kanadskej delegácie pripojil k menšiemu zhromaždeniu, aby si uctili život a službu kráľovnej. Charles zahral na klavíri a niektorí členovia delegácie vrátane premiéra sa pripojili.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet