Na hlavný obsah

Na diaľničnom hraničnom priechode Brodské-Břeclav sa tvoria niekoľkokilometrové kolóny

V smere do Čiech dosahujú dĺžku tri až päť kilometrov.

Na diaľničnom hraničnom priechode Brodské-Břeclav sa tvoria niekoľkokilometrové kolóny
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Krajský dopravný inšpektorát v Bratislave upozorňuje vodičov na aktuálnu situáciu na diaľničnom hraničnom priechode Brodské-Břeclav. Informujú o nej na facebookovej stránke polície Bratislavského kraja.

Inšpektorát eviduje na diaľnici D2 v blízkosti hraničného priechodu tvorbu kolón v smere na územie Českej republiky. Dosahujú dĺžku tri až päť kilometrov. Polícia odporúča vodičom, ak to situácia umožňuje, aby využili iné hraničné priechody.

Na česko-slovenských hraniciach zaviedla Česká republika po polnoci kontroly, súvisia so zvýšenou nelegálnou migráciou. Už v priebehu štvrtka (29. 9.) zadržali na hraniciach viac ako 120 migrantov a sedem prevádzačov.

O zavedení dočasných hraničných kontrol rozhodol kabinet českého premiéra Petra Fialu v pondelok (26. 9.) večer, keď neuspeli jeho snahy o riešenie situácie diplomatickou cestou. Uviedol to český minister vnútra Vít Rakušan. Slovenský premiér Eduard Heger (OĽANO) toto rozhodnutie českej strany kritizoval.

České policajné hliadky operujú na 17 cestných, siedmich železničných a troch riečnych prechodoch. Z dôvodu zvýšenej migrácie od polnoci zo stredy (28. 9.) na štvrtok zaviedlo dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom aj Rakúsko.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko