Na hlavný obsah

Pri policajnej operácii od úmrtia kráľovnej zadržali 67 osôb

Vyplýva to z bilancie Metropolitnej polície.

Pri policajnej operácii od úmrtia kráľovnej zadržali 67 osôb
Policajti hliadkujú pred Buckinghamským palácom a za nimi stoja ľudia v dlhom rade, aby si uctili pamiatku zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. Foto: TASR/AP

Takmer 70 ľudí zadržali príslušníci polície v Londýne v rámci zaisťovania bezpečnosti počas 11 dní od úmrtia britskej kráľovnej Alžbety II. Vyplýva to z bilancie Metropolitnej polície (MPS), o ktorej na svojom webe informoval denník The Guardian.

Väčšina zatknutí sa odohrala v oblastiach neďaleko Buckinghamského paláca a sídla parlamentu, kde sa zadržaní dopustili rôznych priestupkov, uviedla polícia v oznámení. Do pondelkového (19. 9.) večera zadržali 67osôb.

Bilanciu zverejnili po bezpečnostnej a policajnej operácii, ktorú označili za najväčšiu v histórii Londýna. Kolegom z metropoly pri nej pomáhalo vyše 3 000 príslušníkov z takmer každého policajného zboru v Spojenom kráľovstve.

Počas pohrebu Alžbety II. nasadili v Londýne celkovo 10 000 policajtov. Do akcie sa zapojili špecializované tímy ozbrojených policajtov, policajné sprievody na motocykloch, policajti hliadkujúci na koňoch, psovodi či námorná jednotka.

Počas presunu pohrebného sprievodu boli na strechách umiestnení ostreľovači, mimo hlavného mesta zasa policajné vrtuľníky, uviedla agentúra PA Media. Len v centre Londýna rozmiestnili viac než 35 kilometrov bariér.

Na poslednú cestu zosnulej kráľovnej z Westminsterského opátstva, kde sa konal štátny pohreb, do Windsorského hradu, kde Alžbetu II. pochovali, dohliadalo okolo 2 300 policajtov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet