Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Rezort financií uvoľnil regionálnym školám 30 miliónov eur

Má im to pomôcť zvládnuť vysoké ceny energií.

Rezort financií uvoľnil regionálnym školám 30 miliónov eur
Na snímke budova, v ktorej sídli Ministerstvo financií SR. Foto: TASR

Ministerstvo financií uvoľnilo v pondelok (19. 9.) rozpočtovým opatrením 30 miliónov eur pre regionálne školy. Peniaze sú určené na kompenzáciu zvýšených cien energií. Informoval o tom tlačový odbor rezortu.

Rezort financií tak schválil žiadosť ministerstva školstva na uvoľnenie financií nad rámec schváleného rozpočtu. Sumu uvoľnil na základe kvantifikácie výdavkov jednotlivých škôl.

„Časť prostriedkov bude poskytnutých vo forme dotácie na prenesený výkon štátnej správy obciam a časť vyšším územným celkom,“ ozrejmil rezort.

Kompenzácie za vyššie ceny energií bude podľa neho vláda riešiť komplexne na úrovni obyvateľov, podnikateľov či verejnej správy.

„V súčasnosti rovnako čakáme na závery rokovaní s Európskou komisiou, aby sme vedeli vyhodnotiť celkový rozsah problému a jeho následný vplyv na rozpočet verejnej správy,“ doplnil.

Ministerstvo tiež pripomenulo, že vo februári poskytlo rezortu školstva rozpočtovým opatrením sumu 40 miliónov eur na zvýšenie normatívnych finančných prostriedkov a dofinancovanie prevádzkového normatívu pre nárast cien energií v regionálnom školstve.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko