Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Tenista Federer oznámil koniec kariéry

Tvrdí, že pozná limity svojho tela a nadišla chvíľa na koniec.

Tenista Federer oznámil koniec kariéry
Na archívnej snímke z 10. októbra 2018 švajčiarsky tenista Roger Federer. Foto: TASR/AP

Švajčiarsky tenista Roger Federer má pred sebou posledné dni úspešnej hráčskej kariéry. Vo štvrtok (15. 9.) popoludní na sociálnej a mikroblogovacej sieti twitter informoval, že blížiaci sa Laver Cup, ktorý sa bude konať od 23. do 25. septembra v londýnskej O2 Arene, bude jeho posledným turnajom v kariére.

Dvadsaťnásobný grandslamový šampión Federer dlhodobo pauzuje od leta minulého roka pre problémy s kolenom. Odvtedy vynechal olympijský turnaj v Tokiu i všetky nasledujúce grandslamové turnaje.

„Ako viete, v ostatných troch rokoch ma sprevádzali problémy. Utrpel som zranenia a podstúpil operácie. Tvrdo som pracoval na tom, aby som mohol vrátiť v najlepšej forme. Poznám však kapacitu a limity môjho tela,“ napísal Federer v otvorenom liste.

Mám 41 rokov a počas 24 rokov v tenise som odohral viac než 1 500 zápasov. Tenis bol ku mne štedrejší, než som kedysi sníval. Zistil som však, že nadišla chvíľa na koniec. Laver Cup počas nasledujúceho týždňa v Londýne bude moje posledné ATP podujatie. Samozrejme, tenis budem hrať aj v budúcnosti, no už nie na grandslamových turnajoch alebo na Tour,“ pokračoval.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport