Na hlavný obsah

Zelenskyj oznámil, že sa Ukrajine podarilo obsadiť niekoľko sídel v Charkovskej oblasti

Miesta však menovať nechcel.

Zelenskyj oznámil, že sa Ukrajine podarilo obsadiť niekoľko sídel v Charkovskej oblasti
Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: TASR/AP

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu (7. 9.) večer oznámil, že ukrajinské sily znovu obsadili niekoľko sídel v Charkovskej oblasti, ktoré ovládali príslušníci ruských okupačných síl. Informovala o tom agentúra AFP.

„Tento týždeň máme dobré správy z oblasti Charkova,“ vyhlásil Zelenskyj v pravidelnom večernom príhovore k národu.

Uviedol pritom, že „ukrajinská vlajka sa vrátila“ do niekoľkých sídel v Charkovskej oblasti. Podľa neho však teraz nie je vhodný čas na to, aby boli tieto miesta konkrétne menované.

Východoukrajinskú Charkovskú oblasť už od začiatku invázie čiastočne okupujú ruské jednotky. Samotné správne centrum regiónu, mesto Charkov, ktoré je druhým najväčším mestom Ukrajiny, sa však Rusom napriek intenzívnemu ostreľovaniu dobyť nepodarilo.

Pozorovatelia v posledných dňoch hlásili z Charkovskej oblasti postup ukrajinských síl. Podľa spravodajcov ruskej štátnej televízie sa v utorok (6. 9.) stalo terčom ukrajinského útoku tamojšie mesto Balaklija, ktoré je obsadené Rusmi.

Podľa pozorovateľov sa ukrajinským vojakom darí dosahovať určité územné zisky aj v južnej Chersonskej oblasti, kde sa im podarilo vytlačiť Ruskov z niekoľkých okupovaných dedín.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet