Na hlavný obsah

Na viacerých miestach Bratislavy si uctili pamiatku obetí dopravnej nehody

Študenti na izbách vypli svetlá a svietili mobilmi.

Na viacerých miestach Bratislavy si uctili pamiatku obetí dopravnej nehody
Na snímke účastníci pochodu na pamiatku obetí nedeľnej tragickej nehody, ktorý zorganizovala Cyklokoalícia a Znepokojené matky. Foto: TASR

Na viacerých miestach Bratislavy si v utorok (4. 10.) vo večerných hodinách uctili päť obetí nedeľnej (2. 10.) tragickej dopravnej nehody. Tá sa stala v hlavnom meste na zástavke Zochova.

Študenti v areáli internátov v Mlynskej doline si uctili pamiatku svojich zosnulých spolužiakov z Univerzity Komenského a Slovenskej technickej univerzity v Bratislave minútovým stíšením po 20.00 h.

Vo viacerých izbách „v študentskom mestečku“ študenti vypli svetlá a prostredníctvom bateriek na mobilných telefónoch v oknách a na balkónoch svietili. Týmto gestom chceli podľa organizátorov spomienky preukázať podporu a úprimnú sústrasť rodinám a priateľom zosnulých študentov.

V meste sa podvečer uskutočnil aj pochod na pamiatku obetí tragickej nehody. Spomienka sa začala pred Úradom vlády SR a neskôr sa sprievod presunul k miestu tragickej nehody, na zastávku Zochova.

Pri nehode zomrelo päť študentov

Tam účastníci z radov Cyklokoalície a občianskeho združenia Znepokojené matky zapálili sviečky na počesť nevinných obetí. Cieľom stretnutia bolo tiež upozorniť kompetentných na nutné systémové zmeny, aby sa podobné nehody už neopakovali.

V centre Bratislavy narazilo v nedeľu (2. 10.) v noci auto s opitým vodičom do zastávky mestskej hromadnej dopravy. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených. Tri obete nehody boli študentmi Univerzity Komenského v Bratislave.

Dvaja boli prvákmi na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny