Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Príčinou výpadku železničných spojení na severe Nemecka bola sabotáž

Úrady začali s vyšetrovaním.

Príčinou výpadku železničných spojení na severe Nemecka bola sabotáž
Vlak prichádza na hlavnú železničnú stanicu v Berlíne. Foto: TASR/AP

Príčinou technickej poruchy, ktorá v sobotu (8. 10.) ráno spôsobila niekoľkohodinový výpadok železničných spojení na severe Nemecka, bola sabotáž. Informovala o tom agentúra DPA z webovej stránky denníka Süddeutsche Zeitung, ktoré sa odvolávajú na železničnú spoločnosť Deutsche Bahn (DB).

Deutsche Bahn v sobotu ráno oznámila, že pre technické problémy s rádiovým spojením úplne pozastavili diaľkovú železničnú dopravu na severe krajiny. Zasiahlo to spolkové krajiny Šlezvicko-Holštajnsko, Dolné Sasko, Hamburg a Brémy.

Príčinou bolo narušenie rádiovej siete, ktorá sa okrem iného používa na komunikáciu medzi riadiacimi strediskami a diaľkovými vlakmi. Ide o dôležitý systém, ktorý podlieha zvláštnej ochrane, píše Süddeutsche Zeitung.

Dopravu na železničných tratiach na severe Nemecka neskôr obnovili. Úrady podľa DPA začali v súvislosti so sabotážou vyšetrovanie.

Sobotňajší výpadok čiastočne zasiahol aj regionálne železničné spojenia v štyroch spolkových krajinách a mohol ovplyvniť železničnú dopravu na celom území krajiny.

Na hlavných železničných staniciach v mestách Brémy, Hamburg a Hannover sa tvorili rady ľudí pred informačnými kanceláriami a skupiny ľudí sa pokúšali dostať sa do najbližších väčších miest prostredníctvom taxislužieb, píše Süddeutsche Zeitung.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet