Na hlavný obsah

Doležal: Pomoc potrebuje celý cestovných ruch, nielen jeho časť

Teší ho však akákoľvek iniciatíva, ktorá pomôže.

Doležal: Pomoc potrebuje celý cestovných ruch, nielen jeho časť
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Namiesto zníženia dane z pridanej hodnoty (DPH) len pre niektorých, ako sú vleky či akvaparky, by bolo lepšie pomôcť celému sektoru cestovného ruchu.

V reakcii na návrh, ktorý predložili v parlamente, to vo štvrtok (10. 11.) uviedol minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina). Deklaroval však, že sa teší z akejkoľvek iniciatívy, ktorá pomôže cestovnému ruchu.

Sadzba DPH by sa mohla dočasne znížiť na 10 % podľa pozmeňujúceho návrhu k vládnej novele zákona o DPH, ktorú predložil poslanec Miloš Svrček (Sme rodina). Týkalo by sa to lanoviek, lyžiarskych vlekov či umelých kúpalísk. Dôvodom je situácia na trhu s energiami.

O tomto návrhu by poslanci mohli rozhodnúť na ďalšej riadnej schôdzi parlamentu, ktorá sa začína 29. novembra.

„Trochu ma mrzí, že to išlo mimo ministerstva dopravy,“ skonštatoval Doležal. Rešpektuje však, že ide o poslanecký návrh. Podľa jeho informácií sa rokovania o tomto návrhu ešte úplne neskončili. Myslí si, že by bolo lepšie pomôcť komplexnejšie celému sektoru.

Podotkol, že rezort dopravy sa pokúšal znížiť DPH na zvýšenie konkurencieschopnosti, pričom teraz sa má využiť DPH ako nástroj pomoci.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Ekonomika