Kužmová neuhrala prvý bod, Slovensko tak zatiaľ prehráva 0:1

Slovenskú tenistku zdolala Austrálčanka Sandersová.

Slovenská tenistka Viktória Kužmová (vľavo) si podáva ruku s Austrálčankou Storm Sandersovou. Foto: TASR/AP

Slovenské tenistky prehrávajú v úvodnom zápase finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej v Glasgowe s Austráliou 0:1. O úvodný bod pre austrálske farby sa postarala Storm Sandersová, ktorá zdolala Viktóriu Kužmovú 6:4, 6:3.

V druhom singli nastúpili v Emirates aréne proti sebe tímové jednotky Anna Karolína Schmiedlová a Ajla Tomljanovičová.

Do stavu 3:3 si v prvom sete obe hráčky držali podanie. V siedmom geme Kužmová vďaka kvalitným returnom čistou hrou prelomila Sandersovej servis. Austrálska ľaváčka však bleskovo kontrovala rebrejkom a v koncovke setu slávila úspech. Za stavu 5:4 premenila po nevynútenej chybe Slovenky druhý setbal.

V druhom dejstve si Sandersová vďaka brejku v šiestom geme vybudovala náskok 5:2 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Druhý mečbal využila v deviatom geme.

Kužmová priznala, že Sandersová, ktorá je v singlovom rebríčku WTA až v tretej svetovej stovke, zvíťazila zaslúžene. „Súperka hrala výborne, bez chýb. Mala skvelú taktiku, ktorá jej vychádzala počas celého zápasu. Dôležité momenty zahrala lepšie,“ uviedla slovenská dvojka pre RTVS.