Petra Vlhová sa umiestnila na treťom mieste po prvom kole slalomu vo fínskom Levi

Na prvú Shiffrinovú stráca desať stotín.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová - ilustračná snímka. Foto: TASR

Slovenka Petra Vlhová sa po odjazdení všetkých 75 lyžiarok usadila po prvom kole druhého slalomu v novej sezóne Svetového pohára na treťom mieste.

V nedeľných (20. 11.) pretekoch vo fínskom Levi dosiahla najrýchlejší čas víťazka zo soboty (19. 11.) Američanka Mikaela Shiffrinová, Vlhová stráca desať stotín. Druhá bola Nemka Lena Dürrová (+0,7 s). Druhé kolo je na programe od 13.00 h.

V chladnejšom počasí ako v sobotu mali pretekárky jasnejší výhľad, na trať nesadala hmla. Vlhová odštartovala ako siedma a išla dynamicky. Na treťom medzičase mala 19 stotín náskok na Shiffrinovú, no v spodnej časti pribrzdila.

„Bolo to veľmi náročné. Čas nebol zlý, ale v nájazde do roviny som urobila chybu a veľa som stratila,“ povedala Vlhová pre JOJ Šport.

Prvé kolo nedokončila Anna Swennová-Larssonová, ktorá v sobotnom slalome skončila druhá. Švédsku spolufavoritku zastavila chyba, keď sa pošmykla na vnútornej lyži.