Na hlavný obsah

Poliklinika Tehelná sa nateraz nebude predávať, spoločnosť zrušila súťaž

Ak však nedôjde k dohode, konkurz obnovia.

Poliklinika Tehelná sa nateraz nebude predávať, spoločnosť zrušila súťaž
Poliklinika Tehelná v Bratislave. Foto: TASR

Spoločnosť Poliklinika Tehelná zrušila verejnú súťaž na predaj budovy polikliniky na Tehelnej ulici v Bratislave s príslušenstvom a pozemkami. K tomuto kroku predstavenstvo spoločnosti pristúpilo z dôvodu nízkeho záujmu, ako aj z dôvodu, že jej akcionár MH Manažment vstúpil do rokovaní na úrovni samosprávy.

Informovala o tom manažérka marketingu a komunikácie z MH Manažmentu Andrea Devánová. Ak k dohode nedôjde a nenájde sa spoločné riešenie, súťaž obnovia.

MH Manažment, ako nástupnícka organizácia po zaniknutom Fonde národného majetku SR, momentálne rokuje s mestom Bratislava. Magistrátu zaslal podklady potrebné pre ďalšie rozhodovanie.

„V najbližších týždňoch príde aj k obhliadke budovy a pozemkov. MH Manažment sa pokúsi nájsť riešenie, v spolupráci so samosprávou, ktorá je relevantným partnerom na diskusiu, a to či už na úrovni hlavného mesta alebo mestskej časti,“ spresnila Devánová.

Verejnú súťaž na predaj polikliniky vyhlásili začiatkom júla. Východiskovú kúpnu cenu znaleckým posudkom stanovili na 14,7 milióna eur s DPH.

Rezort hospodárstva, pod ktorý MH Manažment spadá, totiž nie je z dlhodobého hľadiska schopný budovu prevádzkovať. Najmä však zabezpečiť financovanie nevyhnutných investícií. Budova si vyžaduje investície do jej rekonštrukcie. Len na urgentnú sanáciu treba približne milión eur.

MH Manažment viackrát deklaroval, že príchodom nového vlastníka sa nezmení ani jedna nájomná zmluva a nezruší sa ani jedna ambulancia. Budova sa musí využívať len na účely, na ktoré bola skolaudovaná.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny