Na hlavný obsah

Svidníčan naletel podvodníkovi. Cez online platbu prišiel o takmer 4 000 eur

Chcel si zakúpiť dva nočné stolíky.

Svidníčan naletel podvodníkovi. Cez online platbu prišiel o takmer 4 000 eur
Ilustračná snímka. Foto: Unsplash

Muž zo Svidníka si chcel zakúpiť dva nočné stolíky. Prišiel pri tom o takmer 4 000 eur a ku kúpe nábytku nedošlo. Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin podvodu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Ako povedala, 59-ročný muž zo Svidníka mal záujem prostredníctvom internetovej stránky zakúpiť dva nočné stolíky. Ozval sa mu muž údajne z Brezna, ktorý mu ich chcel za 30 eur predať, pričom mal zabezpečiť aj odvoz.

„Kupujúci dostal od predávajúceho link odkazujúci na stránku, kde mal dohodnutú sumu uhradiť. Dôverčivý muž na tejto stránke vyplnil všetky údaje k platobnej karte a zadal platobný príkaz. Neskôr dostal informáciu o neplatnom odkaze, s požiadavkou na opakované zadanie platby. Z jeho karty bolo neskôr odčítaných 990 eur,“ priblížila hovorkyňa.

Následne mu cez internetbanking prišla ďalšia žiadosť o autorizáciu platby vo výške 990 eur. Muž si zvýšil limit a aj táto platba mu z účtu odišla.

„Neskôr mužovi prišla správa, že banka vráti sumu 1 980 eur, len musí autorizovať platbu v takejto výške, čo aj urobil. Z účtu sa mu opätovne odpočítali finančné prostriedky vo výške 1 980 eur. Svidníčanovi tak vznikla celková škoda 3 960 eur,“ dodala Ligdayová.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny