Na hlavný obsah

V Prahe opäť demonštrovali stovky ľudí proti vláde

Demonštrujúci požadovali nízke ceny energií a potravín či zníženie inflácie.

V Prahe opäť demonštrovali stovky ľudí proti vláde
Niekoľko stoviek ľudí sa v pražskej štvrti Letná na demonštrácii proti vláde Petra Fialu. Foto: ČTK / Ruml Miloš

Niekoľko stoviek ľudí sa zišlo v sobotu (26. 11.) popoludní v pražskej štvrti Letná na demonštrácii proti vláde Petra Fialu a Spojeným štátom americkým, ktorú organizoval spolok Národná rada obnovy. Demonštrujúci požadovali nízke ceny energií a potravín či zníženie inflácie. Uviedol server iDNES.cz.

„Sme tu preto, aby sme vystavili vysvedčenie Petrovi Fialovi a jeho vláde v konkrétnych veciach,“ povedal jeden z rečníkov Vladimír Štěpán.

Spoločne s ďalšími rečníkmi na demonštrácii predložil 20 požiadaviek vláde, ako sú zníženie koncovej ceny elektriny na 100 eur za megawatthodinu, odvolanie vedenia Českých energetických závodov (ČEZ) a Energetického regulačného úradu alebo pokračovanie v dodávkach ruskej ropy do Česka.

Účastníci protestu chcú tiež koniec tzv. zelenej dohody, prístup alternatívnych médií do verejnoprávnych médií alebo zníženie rozsahu pomoci Ukrajine. Odmietajú tiež účasť Česka v akomkoľvek „vojenskom pakte“.

Ak sa nepodarí uvedené požiadavky presadiť, bude podľa organizátora Jiřího Havla čas na občiansku neposlušnosť a napríklad generálny štrajk.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet