Na hlavný obsah

Krvavý balík dostalo aj ukrajinské veľvyslanectvo v Grécku

Adresa odosielateľov je rovnaká ako pri ostatných obálkach.

Krvavý balík dostalo aj ukrajinské veľvyslanectvo v Grécku
Na ilustračnej snímke obálky. Foto: Unsplash

Ukrajinské veľvyslanectvo v Grécku dostalo tzv. krvavý balík, oznámil hovorca ukrajinského ministerstva zahraničných vecí Oleh Nikolenko. V pondelok (12. 12.) o tom informovala televízia CNN.

„Adresa odosielateľov je rovnaká ako pri ostatných obálkach, ktoré už dostali iné ukrajinské veľvyslanectvá a konzuláty: Nemecké mesto Sindelfingen showroom áut značky Tesla,“ uviedol Nikolenko.

Zároveň dodal, že grécka polícia už začala vyšetrovanie. „Tešíme sa zrýchlenie vyšetrovania nemeckých úradov činných v trestnom konaní,“ uviedol Nikolenko.

Vrátane incidentu v Grécku ide už o 33 prípadov vyhrážania ukrajinským veľvyslanectvám a konzulátom v 17 krajinách. Ide o „jeden pokus o teroristický útok, dve mínové výstrahy, jeden prípad vandalizmu, jednu písomnú hrozbu a 28 krvavých balíkov,“ zhrnul Nikolenko.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba minulú stredu (7. 12.) uviedol, že v uplynulých dvoch týždňoch dostali podozrivé balíky ukrajinské diplomatické misie po celej Európe. Všetky mali rovnakého odosielateľa – predajcu automobilov Tesla v Nemecku.

„Ako povedal Kuleba, bez ohľadu na to, ako veľmi sa nepriatelia snažia zastrašiť ukrajinskú diplomaciu, neuspejú. Pracujeme smerom k víťazstvu,“ povedal Nikolenko.      

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet