Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Musk oznámil, že obnoví zablokované účty niektorých novinárov

Urobil o tom prieskum.

Musk oznámil, že obnoví zablokované účty niektorých novinárov
Na snímke miliardár a podnikateľ Elon Musk. Foto: TASR/AP

Twitter obnoví účty niektorých novinárov, ktoré pozastavili po tom, čo ich nový majiteľ tejto sociálnej siete Elon Musk obvinil z ohrozovania jeho rodiny. Oznámil to samotný Musk. Informovala o tom v sobotu (17. 12.) agentúra AFP.

„Ľudia prehovorili. Účtom, ktoré zverejnili moju polohu, sa teraz zruší pozastavenie,“ napísal Musk na twitteri.

Musk uskutočnil na Twitteri prieskum, v ktorom sa pýtal, či by mal obnoviť zablokované twitterové účty teraz alebo o týždeň. Takmer 59 percent z 3,69 milióna ľudí zapojených do prieskumu uviedlo, že by ich mal obnoviť už teraz.

Len v priebehu piatka (16.12.) boli bez predchádzajúceho varovania z twitteru odstránené účty niekoľkých novinárov z televízie CNN a denníkov The New York Times and The Washington Post.

Títo novinári predtým zverejnili príspevky, v ktorých informovali o odstránení ďalšieho z účtov, ktorý monitoroval lety Muskovho súkromného lietadla.

Musk povedal, že tento krok bol nevyhnutný po tom, čo auto, ktoré viezlo jedno z jeho detí, sledoval v Los Angeles „bláznivý stalker“ a zdalo sa, že z incidentu obviňuje práve sledovanie letov jeho lietadla.

Zablokovanie účtov novinárov na Twitteri kritizovali Európska únia, OSN či medzinárodná organizácia Reportéri bez hraníc (RSF).

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet