Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Na celom Slovensku sa tvorí hmla

Na väčšine územia aj poľadovica.

Na celom Slovensku sa tvorí hmla
Výstrahy SHMÚ na piatok 23. 12. Foto: SHMÚ

Na celom Slovensku sa môže v piatok (23. 12.) tvoriť hmla s dohľadnosťou 50 až 200 metrov, na väčšine územia si treba zároveň dávať pozor aj na poľadovicu. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

„Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,“ pripomína SHMÚ. Výstrahy platia predbežne do soboty (24. 12.) do 10.00 h.

Výskyt poľadovice

Poľadovica sa môže tvoriť na celom strednom a východnom Slovensku a v niektorých oblastiach západného Slovenska. Výnimkou je celý Bratislavský kraj. V rámci Trnavského kraja treba jazdiť opatrne najmä v okrese Piešťany, v Nitrianskom kraji v okrese Topoľčany. Výstrahy predbežne platia v piatok do 10.00 h.

Na opatrnosť vyzýva aj Slovenská správa ciest (SSC). Na hmlu s dohľadnosťou do 50 metrov upozorňuje v lokalite Ďurďošík, do 100 metrov v lokalitách Sliač, Jelšava, Banská Štiavnica, Pastierske, Vajkovce, Vlčkovce, Šahy, Topoľčany, Dobšiná, Plešivec, Rožňava, Štítnik, Machnáč, Trenčín, Lipany, Nižná Šebastová, Záborské, Pezinok a Trnava.

„Dážď a prehánky znižujú dohľadnosť do 100 metrov v lokalitách Sedlo Besník a Heľpa, pre sneženie je znížená dohľadnosť do 100 metrov na Čertovici,“ zdôrazňuje na webovej stránke zjazdnost.sk.

Podľa Zelenej vlny si na hustú hmlu treba dávať pozor v okolí Bratislavy a Dunajskej Stredy, apeluje tiež na vodičov, aby dbali na správne osvetlenie.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko