Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Polícia rieši trestné oznámenie na exministra hospodárstva Sulíka

Podľa oznamovateľa mal spôsobiť škodu vo výške 85 miliónov eur.

Polícia rieši trestné oznámenie na exministra hospodárstva Sulíka
Líder strany SaS Richard Sulík. Foto: TASR

Polícia rieši trestné oznámenie na exministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS). Týka sa podozrenia zo spáchania obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Ako aj obzvlášť závažného zločinu zneužívania právomocí verejného činiteľa. Informoval o tom portál topky.sk.

Na prípravu strategického územia Valaliky, kde plánuje svoj nový závod automobilka Volvo, sa použila časť financií z Rozvojového fondu Slovenska. Uzniesla sa na tom vláda ešte začiatkom leta.

Sulík sa mal spomínaných zločinov podľa trestného oznámenia dopustiť tým, že založil obchodnú spoločnosť Valaliky Industrial Park v rozpore s uznesením vlády. Týmto konaním mal podľa oznamovateľa spôsobiť škodu vo výške vyše 85 miliónov eur.

„V súčasnosti je predmetné trestné oznámenie vedené na Odbore kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Avšak vzhľadom na to, že to v súčasnosti procesná situácia nedovoľuje, bližšie sa k danej veci vyjadrovať nebudeme,“ povedal hovorca krajskej polície v Bratislave Michal Szeiff.

Exminister hospodárstva ešte do minulého týždňa o trestnom oznámení nevedel. „Sulík o takomto trestnom oznámení informovaný nebol, preto sa vyjadríme, až keď budeme vedieť, o čo vlastne ide,“ reagovala pre topky.sk jeho hovorkyňa Katarína Matejková.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko