Na hlavný obsah

Smer-SD dostal pokutu v súvislosti s protestom v čase protipandemických opatrení

Strana nedodržala pravidlá covidového automatu.

Smer-SD dostal pokutu v súvislosti s protestom v čase protipandemických opatrení
Protivládne podujatie Smeru-SD v Rimavskej Sobote v októbri 2021. Foto: TASR

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Rimavskej Sobote uložil opozičnej strane Smer-SD za organizáciu protivládneho protestu v čase platnosti protipandemických opatrení v októbri 2021 pokutu vo výške 5 000 eur. Rozhodnutie nie je právoplatné. Potvrdila to regionálna hygienička Tatiana Majanová. Na rozhodnutie o pokute upozornil portál Aktuality.

„Správne konanie na úrovni prvostupňového orgánu sa ukončilo, organizátorovi akcie sa rozhodnutím uložila pokuta,“ uviedla Majanová.

Protivládny protest zorganizoval Smer-SD na rimavskosobotskom amfiteátri vlani 17. októbra. Ako v tom čase uviedol Úrad verejného zdravotníctva SR, keďže súčasťou zhromaždenia bol aj kultúrny program, mala sa akcia riadiť pravidlami vyplývajúcimi z covidového automatu.

Okres Rimavská Sobota spadal v polovici októbra 2021 medzi takzvané červené okresy. Podľa hygienikov organizátor podujatia nezabezpečil zásadné opatrenia. Teda napríklad povinnosť prekrytia dýchacích ciest či povinnosť dodržiavať stanovený režim podujatia v súlade s vyhláškou upravujúcou organizovanie hromadných podujatí počas pandémie.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko