Na hlavný obsah

Za mimomanželský sex do väzenia? Indonézia chystá nový zákon

Zákaz by sa týkal aj cudzincov.

Za mimomanželský sex do väzenia? Indonézia chystá nový zákon
Ilustračná snímka. Foto: pexels.com

Indonézsky parlament plánuje v decembri prijať zákon, ktorým zakáže pohlavný styk mimo manželstva, pričom za porušenie tohto nariadenia môžu vinníci skončiť až na rok za mrežami. V sobotu (3. 12.) to uviedol tamojší politik Bambang Wuryanto. Informuje stanica BBC.

Nový zákon sa bude po schválení vzťahovať nielen na občanov Indonézie, ale aj na cudzincov.

Na udelenie trestu za cudzoložstvo však bude treba, aby na takýto akt oficiálne podali sťažnosť. V prípade manželských zväzkov bude osobou oprávnenou na podanie sťažnosti manželka alebo manžel. V prípade slobodných ľudí sa môžu sťažovať ich rodičia.

Zakázať chcú i partnerské spolužitie pred sobášom. Tí, ktorých z takéhoto spolužitia usvedčia, môžu dostať trest odňatia slobody až na šesť mesiacov.

Návrh zákona mali podľa pôvodného plánu schváliť ešte v roku 2019. V krajine to však vyvolalo protesty, na ktorých sa zúčastnili desaťtisíce ľudí. Na ich rozohnanie polícia používala slzotvorný plyn a vodné delá.

Podobne prísne zákony týkajúce sa vzťahov a pohlavného styku však nie sú v niektorých častiach prevažne moslimskej Indonézie ničím neobvyklým. V provincii Aceh tamojší predstavitelia striktne uplatňujú islamské právo a trestajú ľudí za pitie alkoholu, hranie hazardných hier a stretávanie sa s osobami opačného pohlavia, upozorňuje BBC.

V roku 2021 v Acehu susedia nahlásili úradom dvoch mužov, ktorí mali pohlavný styk. Každý z nich dostal od policajtov 77 rán bičom. V ten istý deň polícia zbičovala i dvoch mužov, ktorých pristihla pod vplyvom alkoholu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet