Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Zomrel český herec Ladislav Trojan

Dožil sa 90 rokov.

Zomrel český herec Ladislav Trojan
Na snímke zosnulý český herec Ladislav Trojan. Foto: Lenka Hatašová / iDNES.cz

Vo veku 90 rokov v nedeľu (18. 12.) zomrel herec Ladislav Trojan. Oznámila to jeho rodina, informuje o tom server novinky.cz.

„V nedeľu nad ránom zomrel náš milý otec, herec Ladislav Trojan. Odišiel v spánku, v pokoji a mieri. Úsmev mal na tvári do poslednej chvíle,“ uviedli na sociálnych sieťach jeho synovia producent a režisér Ondřej Trojan a herec Ivan Trojan.

Ladislav Trojan svoju prvú ochotnícku úlohu ešte ako dieťa odohral v orlovne v pražských Dejviciach. Táto sála sa postupom času premenila na slávne divadlo, kde dlhodobo hrá jeho syn Ivan.

Podľa vlastných slov sa k divadlu „navážno“ dostal až počas gymnázia vďaka jednému z profesorov. Po štúdiu na pražskej DAMU pôsobil vo viacerých divadlách, najdlhšie v Mestských divadlách pražských.

Hral vo vyše stovke filmov, z ktorých sú najznámejšie Vrchní prchni, Kamarát do dažďa alebo Vlastníci.

Asi najväčšiu popularitu mu vyniesla postava mladého Vendu Potůčka v televíznom seriáli Traja chlapi v chalupe, kde hral spoločne s Lubomírom Lipským (dedo Potůček) a Janom Skopečkom (otec Potůček). Zahral si aj v seriáloch F. L. Věk alebo Poisťovňa šťastia.

Od roku 2011 do novembra 2018 moderoval Kúzelnú škôlku, kde hral deda Láďu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet