Na hlavný obsah

Zomrel český herec Ladislav Trojan

Dožil sa 90 rokov.

Zomrel český herec Ladislav Trojan
Na snímke zosnulý český herec Ladislav Trojan. Foto: Lenka Hatašová / iDNES.cz

Vo veku 90 rokov v nedeľu (18. 12.) zomrel herec Ladislav Trojan. Oznámila to jeho rodina, informuje o tom server novinky.cz.

„V nedeľu nad ránom zomrel náš milý otec, herec Ladislav Trojan. Odišiel v spánku, v pokoji a mieri. Úsmev mal na tvári do poslednej chvíle,“ uviedli na sociálnych sieťach jeho synovia producent a režisér Ondřej Trojan a herec Ivan Trojan.

Ladislav Trojan svoju prvú ochotnícku úlohu ešte ako dieťa odohral v orlovne v pražských Dejviciach. Táto sála sa postupom času premenila na slávne divadlo, kde dlhodobo hrá jeho syn Ivan.

Podľa vlastných slov sa k divadlu „navážno“ dostal až počas gymnázia vďaka jednému z profesorov. Po štúdiu na pražskej DAMU pôsobil vo viacerých divadlách, najdlhšie v Mestských divadlách pražských.

Hral vo vyše stovke filmov, z ktorých sú najznámejšie Vrchní prchni, Kamarát do dažďa alebo Vlastníci.

Asi najväčšiu popularitu mu vyniesla postava mladého Vendu Potůčka v televíznom seriáli Traja chlapi v chalupe, kde hral spoločne s Lubomírom Lipským (dedo Potůček) a Janom Skopečkom (otec Potůček). Zahral si aj v seriáloch F. L. Věk alebo Poisťovňa šťastia.

Od roku 2011 do novembra 2018 moderoval Kúzelnú škôlku, kde hral deda Láďu.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet