Na hlavný obsah

Lavrov: USA a Európa vedú na Ukrajine vojnu proti Rusku

Americké vedenie prirovnal k Hitlerovi.

Lavrov: USA a Európa vedú na Ukrajine vojnu proti Rusku
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Foto: TASR/AP

Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov v stredu (18. 1.) obvinil Spojené štáty a európske krajiny, že na Ukrajine vedú vojnu proti Rusku. Konflikt vo východoeurópskej krajine je výsledkom amerických príprav na hybridnú vojnu proti Moskve, uviedol minister zahraničia na výročnej tlačovej konferencii, kde hodnotí výsledky ruskej diplomacie v uplynulom roku.

„Spojené štáty prostredníctvom Ukrajiny vedú zástupnú vojnu proti našej krajine s jedinou úlohou: konečné riešenie ruskej otázky,“ povedal podľa agentúry Reuters Lavrov. Americké vedenie prirovnal k nacistickému vodcovi Adolfovi Hitlerovi a francúzskemu cisárovi Napoleonovi, ktorí sa kedysi tiež o podrobenie Ruska pokúsili.

Šéf ruskej diplomacie tiež uviedol, že Moskva doteraz od Kyjeva nedostala žiadne seriózne návrhy na mierové riešenie konfliktu. Znovu vyjadril obavy o bezpečnosť Ruska. NATO vyzval, aby z Ukrajiny a ďalších krajín v blízkosti ruských hraníc odstránilo svoju „vojenskú infraštruktúru“.

Severoatlantická aliancia v súvislosti s ruskou inváziou posilnila obranu najmä v členských štátoch na svojom východnom krídle.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet