Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Najkrajšiu gratuláciu som dostal od slovenskej prezidentky, tvrdí Pavel

Prišla za ním priamo do volebného štábu.

Najkrajšiu gratuláciu som dostal od slovenskej prezidentky, tvrdí Pavel
Novozvolený český prezident Petr Pavel (vpravo) a prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: TAR/AP

Novozvolený český prezident Petr Pavel v nedeľu (29. 1.) uviedol, že najkrajšiu gratuláciu dostal od slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá za ním prišla priamo do volebného štábu. Dodal, že na tento moment bude dlho spomínať. Pavel to povedal v rozhovore pre televíziu CNN Prima News, informoval o tom spravodajský server Novinky.cz.

„Najkrajšia bola gratulácia od slovenskej prezidentky Čaputovej. Jej prítomnosť vo volebnom štábe bola krásnym zážitkom, ktorý si budem dlho pamätať. Prišla len kvôli tomu,“ uviedol Pavel.

Podľa jeho slov Čaputová počítala aj s možnosťou, že voľby vyhrá expremiér ČR Andrej Babiš. „V tom prípade by to mala ako taký inkognito výlet do Prahy,“ dodal. Zároveň nepredpokladá, že by v prípade opačného výsledku zamierila do štábu k Babišovi.

Týmito slovami tak poprel vyjadrenie dosluhujúceho prezidenta ČR Miloša Zemana. Ten totiž v sobotu (28. 9.) povedal, že verí, že by prezidentka SR išla zagratulovať aj Babišovi.

Pavel tiež zopakoval, že by rád spoločne s Čaputovou navštívil Ukrajinu. Túto cestu by chcel absolvovať na jar pred samitom Severoatlantickej aliancie, povedal v rozhovore, z ktorého citovala televízia ČT 24.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet