Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Nepál zasiahlo zemetrasenie o sile 5,6 stupňa. Hlásia jednu obeť

Otrasy doľahli až do Dillí.

Nepál zasiahlo zemetrasenie o sile 5,6 stupňa. Hlásia jednu obeť
Obete v Nepále zatiaľ nehlásia. Foto: twitter/@ PhukhanPradhuman

Zemetrasenie o sile 5,6 stupňa si v utorok (24. 1.) v Nepále vyžiadalo najmenej jednu obeť a poškodilo viac ako dve desiatky domov v odľahlom okrese na západe krajiny. Informovala o tom agentúra Reuters. Otrasy doľahli až do indickej metropoly Dillí.

Do zasiahnutej oblasti v okrese Badžura na severozápade krajiny podľa tamojšieho činiteľa vyslali na pomoc vojenské a policajné tímy. Na ženu, ktorá pri zemetrasení prišla o život, sa zrútil kameň uvoľnený otrasmi. Nepálske médiá zverejnili zábery s dobrovoľníkmi, ktorí odpratávajú trosky a hľadajú prípadné zavalené osoby.

Ohnisko v hĺbke 25 kilometrov sa podľa Geologického strediska Spojených štátov (USGS) nachádzalo na severozápade Nepálu, viac ako 300 kilometrov od Káthmándú.

Nepál zasiahli dve zemetrasenia o podobnej sile vlani v novembri. Prvé z nich si 9. novembra vyžiadalo šesť obetí. V krajine stále pokračuje obnova po dvoch veľkých zemetraseniach z roku 2015, pri ktorých zomrelo skoro 9 000 ľudí, zničené boli celé mestá aj starobylé chrámy.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet